Еспаньол надви Майорка с 2:1 като домакин във втората среща от 9-ия кръг на Ла Лига. Каталунците дръпнаха с 2:0 около средата на мача, но в края съперникът беше на крачка от изравняване, особено след като реферът даде 11 минути добавено време.

Мараш Кумбула беше точен с глава за 1:0 в 18-ата минута, а две след паузата Жофре Карерас удвоите преднината на “папагалчетата”. Антонио Раийо намали за Майорка в 68-ата, но той и съотборниците му не успяха да стигнат до второ попадение.

Успехът на Еспаньол може и да бил изненада за мнозина, защото преди тази среща домакините бяха записали три поредни загуби, а противникът им се радваше на три последователни победи.

Двубоят на “РСДЕ” беше белязан и от инцидент на трибуните, при който се наложи лекарска намеса. Заради него имаше известно прекъсване на двубоя, което стана факт в 71-вата минута.