Отборите на Хетафе и Осасуна завършиха наравно 1:1 на “Колисеум Алфонсо Перес” в среща от деветия кръг на Ла Лига. Така мадридчани не успяха да запишат пета поредна победа в домакинските си мачове срещу този съперник.

Именно Хетафе излезе напред в резултата в 21-вата минута, когато Бертуг Йълдъръм засече с глава центриране на Алекс Ухия и отбеляза дебютното си попадение за тима. В 60-ата минута обаче Анте Будимир донесе равенството за своя отбор, след като се разписа със страхотен шут от границата на наказателното поле.

FT #GetafeOsasuna 1-1

Nothing to to separate the two teams in Getafe 🤝#LALIGAEASPORTS pic.twitter.com/MHqj81nT1M

— LALIGA English (@LaLigaEN) October 5, 2024

Така Осасуна събра 15 точки в актива си и се изкачи на петата позиция в класирането, където Хетафе е на 16-ото място със своите 8 пункта.