Селта стигна до победа с 1:0 при гостуването си на Лас Палмас, въпреки че игра с 9 човека от 56-ата минута. Единственото попадение в срещата реализира Борха Иглесиас в 28-ата минута. За тима от Виго това е втори успех в последните седем мача. Лас Палмас пък все още няма победа и има само три точки след първите девет кръга в Ла Лига.

Тимът от Канарските острови имаше добри моменти в началото, а в осмата минута Фабио Силва пропусна отлична възможност да открие резултата. Селта обаче имаше по-ясни идеи в нападение. Попадение на Сведберг бе отменено в 17-ата минута. Шведът вкара от добавка, след като Борха Иглесиас бе ударил греда. Гостите поведоха в 28-ата минута, когато Иглесиас засече центриране на Мингеса.

¡Se calienta Iago Aspas! Dos expulsados, él entre ellos, del Celta de Vigo en un par de minutos. Se enfada tanto, que pide a sus compañeros que abandonen el campo. No le hacen caso #LasPalmasCelta pic.twitter.com/23L7KLwtoH

— MARCA (@marca) October 5, 2024

Драмата с картоните се разигра в началото на второто полувреме. Илаиш Мориба получи жълт картон в 52-ата минута, а две минути по-късно влезе опасно в краката на Алекс Суарес. Съдията му показа втори жълт картон и го изгони. Това породи бурни протести от страна на капитана на Селта Яго Аспас и на пейката на гостите, като човек от щаба бе изгонен.

Аспас получи картон за реакцията си, но продължи да говори към съдията и малко по-късно реферът му показа втори жълт картон. Първоначално реферът сякаш забрави какво трябва да последва, но след напомнянията на играчите на Лас Палмас нападателят видя червения картон и трябваше да напусне терена. Бесен от решението Аспас правеше знаци на съотборниците си да го последват и мачът да бъде прекратен.

Iago Aspas gets crazy 🟥 pic.twitter.com/Mp2LPkYz5F

— Goals Xtra (@GoalsXtra) October 5, 2024

Играчите на Селта обаче останаха на терена и успяха да запазят преднината си до края. Треньорът на гостите направи тройна смяна и тимът му се защитаваше с девет човека в следващите минути. Гостите обаче го правеха доста добре, а отчаянието на домакините беше тотално. Лас Палмас не успя да се възползва от численото си преимущество. Тимът на Луис Карион почти не създаде голови положения. Имаше няколко удара, с които Гуаита се справи. Малко преди края удар на Молейро мина покрай вратата, а в добавеното време резервата Хайме Мата удари греда.