Пламен Гълъбов и Макаби (Петах Тиква) постигнаха втора победа от началото на сезона в Израел. Отборът на българският защитник се наложи с 2:1 над Макаби (Бней Райна) и се придвижи до девето място във временното класиране.

Гълъбов беше титуляр и се представи на добро ниво. Неговият тим изостана в 15-ата минута след гол на Гай Хадида, но в края на първото полувреме възстанови равенството с попадение от дузпа на Виталие Дамашкин, а в последните секунди отново молдовецът беше точен и донесе трите точки на Макаби (Петах Тиква).

Гостите от Бней Райна имаха шанс да се изравнят с лидерите Макаби (Хайфа) и Макаби (Тел Авив), но допуснаха пълен обрат и второ поредно поражение.

В другите мачове днес Апоел (Хайфа) победи с 1:0 Ашдод, Макаби (Хайфа) разгроми с 3:0 Сахнин, а двубоите Бейтар (Йерусалим) - Кирят Шмона и Ирони Тибериас - Апоел (Хадера) завършиха с равенства 1:1.