Брентфорд прекъсна серията си от три поредни мача без победа във Висшата лига, след като надигра Уулвърхамптън на свой терен с 5:3. Само през първото полувреме двата отбора си отбелязаха шест гола, превръщайки двубоя в голово зрелище. Този резултат остави “вълците” на последното място във временното класиране.

След като в три поредни мача за първенство Брентфорд се разписваше още в първата минута, днес “пчеличките” се забавиха с няколко секунди и взеха аванс във втората минута. Дамсгор проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Нейтън Колинс засече с глава. Още в пета минута обаче “вълците” изравниха. Семедо намери Матеус Куня, който стреля от точката за изпълнение на дузпа - 1:1.

Brentford CANNOT keep getting away with this! 😭 ⏱ pic.twitter.com/6L6m4u46h7

— OneFootball (@OneFootball) October 5, 2024

В 20-ата минута Брентфорд отново излезе напред, след като Брайън Мбемо реализира точно дузпа, отсъдена за нарушение на Лемина срещу Колинс. Головете продължиха да падат със същата честота и в 26-ата Уулвс отново изравни. Защитата на Брентфод се провали в опита си да изчисти топката, което позволи на Аит-Нури да центрира ниско отляво. Йорген Странд Ларсен изпревари Пинок и засече отблизо.

Още две минути по-късно Кристиан Ньоргор отново даде преднина на Брентфорд за трети път. Този път обраната на Уулвс изгуби нелепо топката, а след две къси подавания датчанинът стреля в левия ъгъл. В добавеното време Пинок покачи на 4:2, след като засече с глава центриране от корнер.

Този гол пречупи гостите и през второто полувреме съпротивителните им сили секнаха. Въпреки това двата отбора си размениха по едно попадение в самия край на мача. В 89-ата минута Фабио Карвальо направи 5:2 след добавка отблизо, последвала намеса на Джонстън. В добавеното време Раян Аит-Нури оформи крайния резултат след пробив отляво и удар между краката на Флекен.