Арсенал се измъчи във второ поредно домакинство, но все пак спечели с 3:1 срещу аутсайдера Саутхемптън в мач от 7-ия кръг на Висшата лига.

"Топчиите" даже изоставаха в резултата в началото на второто полувреме, но след това показаха класата си и с 3 гола обърнаха развоя. Букайо Сака бе голямата фигура с гол и 2 асистенции за триумфа.

Така лондончани събрнаха 17 точки, за да останат на 1 от лидера Ливърпул, като имат равни с Манчестър Сити. Новаците са предпоследни само с 1 т.

"Светците" изненадващо взеха аванс в 55-ата минута след силна солова изява на Камерън Арчър. Само три минути по-късно Кай Хаверц изравни след асистенция на Сака. В 68-ата минута Габриел Мартинели направи обрата пълен - 2:1!
Секунди преди изтичането на редовното време самият Сака се възползва от грешка в защитата на гостите и фиксира крайния резултат 3:1.

Манчестър Сити победи с 3:2 у дома Фулъм. Шампионите изоставаха в резултата с 0:1, но две попадения на Матео Ковачич във всяко от двете полувремена осигуриха обрата за "гражданите". Един път за победителите се разписа и Жереми Докю.

В 25-ата минута Илкай Гюндоган пропусна да изведе Сити напред в резултата, а съвсем малко по-късно лондончани взеха аванс с попадение на Андреас Перейра, дошло след асистенция на Раул Хименес.

След близо половин час игра Адама Траоре пропусна да накаже за втори път "гражданите". В 32-ата минута Ковачич изравни след удар към вратата на Бернд Лено и последвал рикошет.  Секунди след почивката хърватският халф направи обрата - 2:1.
Резервата Докю (83) реши всичко, вкарвайки за 3:1. В 89-ата минута Родриго Мунис направи загубата на столичани по-почетна.

Манчестър Сити е на второ място в класирането със 17 точки. Фулъм заема шеста позиция във Висшата лига.

Уест Хям се наложи с категоричното 4:1 у дома над новака в елита Ипсиуч.
Ямаецът Михаил Антонио откри за "чуковете" още в 1-ата минута. Лиъм Делъп обаче изравни само 5 по-късно.
Мохамед Кудус (43), Джаред Боуен (47) и Лукас Пакета (69) оформиха крайното 4:1.

Брентфорд победи у дома намиращия се на 20-та позиция Уулвърхямптън с 5:3.

По-късно днес Евертън е домакин на Нюкасъл, а в неделя Астън Вила посреща Манчестър Юнайтед.