Волфсбург стигна до втората си победа от началото на сезона в германския шампионат след 3:1 над Бохум като гост в двубой от шестия кръг. “Вълците” събраха 7 точки в актива си, докато съперникът им в тази среща вече се очертава като аутсайдер, защото е последен в класирането със само едно реми и пет поражения досега.

Гостите забиха две попадения преди почивката чрез Тиаго Томаш (21’) и Йонас Винд (37’). Майрон Боаду даде надежди на Бохум с попадение за 1:2 в 72-рата минута, но две минути преди края Винд подсигури успеха на Волфсбург след точно изпълнена дузпа.

И докато датчанинът да реализира два гола, то голяма роля за победата на “вълците” изигра и новият им нападател Мохамед Амура, който асистира за първите две попадения и спечели дузпата за третото.