Националката Радостин Маринова и вицешампионът на Италия Нумия Веро Волей (Милано) допуснаха първа загуба за сезона в местната Серия А1. Момичетата на Стефано Лаварини отстъпиха много драматично у дома на Игор Горгондзола (Новара) с 2:3 (21:25, 32:30, 22:25, 31:29, 12:15) в среща от 3-ия кръг на шампионата.

Така Милано е на второ място във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 10 точки, но и мач повече. В следващия 4-и кръг Маринова и съотборничките й са гости на слабака Хонда Оливеро (Кунео). Мачът е в неделя (27 октомври) от 21,30 часа българско време.

Ради Маринова се появи за кратко в игра в четвъртия гейм, но без да се с нито една точка.

Най-резултатни за Милано станаха Анна Данези (7 блока!, 1 ас), Мириам Сила (1 блок) и нидерландската националка Ника Даалдероп (2 блока) съответно с 20, 19 и 18 точки, но и техните усилия се оказаха недостатъчни за успех.

За тима на Новара рускинята Татяна Толок заби страхотните 30 точки (2 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака - +15) за победата. А германката Лина Алсмайер и Федерика Скуарчини добавиха още 18 и 16 точки за успеха.

Снимки: legavolleyfemminile.it