Отборът на Спартак Плевен допусна трета загуба в Европейската северна лига, след като отстъпи с 61-75 (12:25, 19:11, 12:20, 18:19) на Нюкасъл в мач от група "А" на турнира.

В стартовата петица на плевенчани попаднаха Дерек Кълвър, Георги Цеков, Трей Холуел, Виктор Гергов и Крисчън Кийлинг.

Срещата започна силно за домакините, които след 10 минути игра поведоха с 13 точки. След това баскетболистите на Любомир Минчев вдигнаха оборотите и на полувремето пасивът им беше само 5 точки. След паузата отборът на Нюкасъл направи отново имаше преимущество и влезе в заключителната четвърт с аванс от 13 точки. В крайна сметка българският тим не успя да играе равностойно на съперника си в последната част, но не и да стигне до обрат.

По 13 точки за Спартак Плевен вкараха Трей Холуел и Милен Захариев, по 10 нанизаха Дерек Кълвър и Крисчън Кийлинг.