Европейските грандове Реал (Мадрид) и Борусия (Дортмунд) направиха истински спектакъл на "Сантиаго Бернабеу" в испанската столица в мач от третия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Двата тима се срещнаха на финала в турнира през миналия сезон и тогава мадридчани триумфираха на "Уембли" в Лондон с 2:0. Сега "лос бланкос" спечелиха с 5:2, като направиха фантастичен обрат и за пореден път показаха защо са №1 в европейския клубен футбол. Дортмундци пропиляха аванс от два гола, тъй като първото полувреме завърши при резултат 0:2 след попадения на Дониел Мален и Джейми Гитънс, съответно в 30-тата и 34-тата минути. През второто полувреме обаче домакините реализираха цели 4 попадения. хеттрик направи бразилският нападател Винисиус Жуниор (62,86, 90+4), а по едно попадение реализираха Антонио рюдигер (60) и Лукас Васкес (83).

За Реал това е втора победа от началото на сезона в турнира и "лос меренгес" са 11-и във временното подреждане с 6 точки. Борусия е на шеста позиция, също с 6 точки, като германците тази вечер претърпяха първо поражение от началото на сезона в Шампионската лига.