Три победи записаха отборите на българските баскетболисти, състезаващи се във втора испанска дивизия (ЛЕБ Оро), в поредните си мачове от турнира за Купата на Испания.

Симеон Лепичев и съставът на Гипускоа надвиха Зорноца СТ с 94:64 и вече са с баланс 2-2 в група B.

Българският център не бе сред титулярите, но завърши като един от водещите реализатори за отбора си с 11 точки, като за близо 19 минути записа още 2 борби и 1 асистенция.

Тимът на Паленсия на Димитър Димитров постигна втора поредна победа от три изиграни срещи в група C, като се наложи над Гран Канария Б със 103:68.

Димитров се отчете с 8 точки и 1 борба за 19 минути в игра.

Най-драматичен бе успехът на отбора на Менорка, който победи като гост Беникарло със 74:71 и също вече е с баланс 2-1 в групата G.

Националът Емил Стоилов игра много силно, като бе близо до "дабъл-дабъл" със своите 13 точки и 9 борби за почти 27 минути като титуляр.

Другият българин в Менорка Павлин Иванов не взе участие в срещата, тъй като с част от съотборниците му получиха почивка.