Бодьо/Глимт стигна до победа с 2:1 при гостуването си на Спортинг Брага в среща от третия кръг на Лига Европа. Резервата Виладс Нилсен донесе трите точки на норвежците с попадение в 94-ата минута. Домакините играха с човек по-малко от 67-ата минута, когато Сику Ниакате бе изгонен, след като получи два жълти картона в рамките на две минути.

Португалците доминираха през първото полувреме, но не успяха да поведат. Два удара на Рожер Фернандеш бяха отразени след отлични изяви на вратаря на гостите. Норвежците удариха греда след добро изпълнение от фал на Зинкернагел.

🤯 ¡AGÓNICO TRIUNFO DEL BODO/GLIMT!

🏆 El equipo noruego encontró un gol en la última y venció 2-1 al Sporting Braga en la tercera fecha de la Fase Liga de la #UELxESPN

⚽ Evjen y Nielsen los del triunfo. Igualó parcialmente Niakaté

🟥 El propio Niakate vio la roja tres… pic.twitter.com/wOdVwgAmM5

— SportsCenter (@SC_ESPN) October 23, 2024

Гостите поведоха в 53-ата минута след добра комбинация и завършващ удар на Хакон Евиен. След час игра домакините извършиха тройна смяна и малко след това изравниха. Защитникът Сику Ниакате се разписа от добавка, след като вратарят на гостите отрази удар, но топката отиде на крака на национала на Мали. След попадението Ниакате си изкара два бързи жълти картона и в 67-ата трябваше да напусне терена.

Брага успешно се справяше с опитите на съперника да атакува почти до края. В добавеното време обаче Нилсен се разписа, след като засече топката след ъглов удар и донесе успеха на гостите, които имат седем точки след първите си три мача.