Астън Вила излезе на трето място във временното класиране на Висшата лига. Тимът победи с 3:1 Уулвърхямптън.

Бирмингамци, които през седмицата записаха успешен старт в Шампионската лига, за втори пореден път успяха да стигнат до обрат, след като губеха в резултата. В миналия кръг те изоставаха с два гола от Евертън, но стигнаха до победата. Днес "вълците" поведоха след гол на Матеус Куня (25), но след почивката тимът на Унай Емери направи пълен обрат след попадения на Оли Уоткинс (73), Езри Конса (88) и Джон Дюран (90).

Тотнъм надви Брентфорд с 3:1. Още в първата минута Брайън Мбуемо смълча трибуните, разписвайки се за 0:1, но само седем минути по-късно Доминик Соланке изравни с първия си гол в полза на "шпорите".

В 28-ата минута попадение на Бренан Джонсън изведе домакините напред, а пет минути преди края на редовното време Джеймс Мадисън асистира за Хьон Мин Сон, който оформи крайното 3:1.

Евертън завърши наравно 1:1 като гост срещу Лестър и спечели първа точка през сезона.
Фулъм победи с 3:1 у дома Нюкасъл, нанасяйки първо поражение за "свраките".

Новаците в елита Саутхямптън и Ипсиуч не излъчиха победител и направиха 1:1.