Валенсия постигна първа победа през този сезон в Ла Лига, след като надделя с 2:0 над Жирона на “Местайя” в двубой от шестия кръг. “Прилепите” стигнаха до трите точки с голяма доза късмет, тъй като и двата гола, които вкараха в рамките на три минути, паднаха след рикошети. Реализираха ги Луис Риоха (56’) и Даниел Гомес (59’).

Първото полувреме не предложи особено интересни ситуации. Играта изобилстваше от физически сблъсъци, а чисти положения за гол нямаше. Нямаше и нито един точен удар преди почивката. Жирона владееше повече топката, но нищо повече.

Втората част започна на по-високо темпо. Първият удар в очертанията на една от двете врати дойде в 51-вата минута, когато Блинд изведе Данжума, който изпревари Корея, но не успя да нанесе добър изстрел и Мамардашвили услови без особен проблем.

В 56-ата минута Валенсия изненадващо поведе, след като удар на Луис Риоха извън наказателното поле рикошира в Хуанпе и излъга Гасанига. Три минути по-късно Валенсия удвои аванса си по идентичен начин. Този път Даниел Гомес стреля от същата дистанция, а топката отново се отклони от Хуанпе и Гасанига не успя да я достигне.

В 65-ата Жирона можеше да намали, но Мамардашвили направи страхотно спасяване след удар с глава отблизо на Мисехуй.