Анортозис изигра най-добрия си мач от началото на сезона в Кипър и спечели с 1:0 дербито с Омония (Никозия). Единственото попадение отбеляза Рафа Лопеш в самия край на първото полувреме. Гостите пък завършиха в намален състав заради червения картон на Мариуш Степински в 34-ата минута.

Атанас Илиев се появи като резерва за Анортозис в средата на втората част. Българският нападател можеше да се разпише в последните минути, но след негов удар топката мина на сантиметри от вратата.

Степински беше изгонен заради грубо нарушение срещу Кико. С човек повече домакините притиснаха съперника и в добавеното време на първата част Рафа Лопеш откри резултата.

След почивката Анортозис удържа аванса си и записа първа победа през сезона, като в същото време нанесе първо поражение на Омония.

В класирането води Арис (Лимасол) с 10 точки, пред Пафос и Омония с по 9. Анортозис е 8-и с 4 точки.