Реал (Мадрид) разгроми Еспаньол с 4:1 в мач от 6-ия кръг на Ла лига. Успехът обаче не дойде никак лесно, след като "Белият балет" изоставаше дълго време в резултата, но в крайна сметка стигна до впечатляващ обрат.

Преди почивката всичко по-интересно пред вратата на гостите дойде след изяви на Килиан Мбапе. Суперзвездата обаче се скъса да пропуска от удобни позиции пред стража Жоан Гарсия. Вратарят отрази два изстрела на френския нападател.

След почивката се стигна до шокираща ситуация за Реал. "Папагалчетата" успяха да поведата при единствената си до момента по-свястна контраатака. До гола се стигна след кируизна ситуация. Вратарят Гарсия намери с дълъг пас през целия терен Хофре Карерас. Бързакът проби до аутлинията и отправи прострелен пас във вратарското поле. В опит да избие топката с крак, Тибо Куртоа си отбеляза автогол - тя мина между краката му!

И тук обаче се повтори старото желязно правило: "Не дразни лъва, когато е гладен!". Така се получи и на "Бернабеу".

Домакините все пак се отърсиха от шока и изравниха с гол, подобен на попадението на противника. Жоан Гарсия се опита да пресече подаване на Джуд Белингам, но топката мина под плонжа му. Дебнещият Даниел Карвахал довкара в мрежата за 1:1.

Четвърт час преди края обратът вече беше факт. Отличният Винисиус, който влезе като резерва, центрира в наказателното поле, където Родриго се промъкна между защитниците и стреля от движение за 2:1.

Интригата беше убита в 78-ата минута. Тогава Мбапе изведе Винисиус в пеналта и бразилецът не сгреши за 3:1.

Самият Мбапе фиксира крайното 4:1 от дузпа малко преди изтичането на редовното време. А дузпата я изработи новото дете-чудо на бразилския футбол Ендрик.

Реал (Мадрид) е втори в класирането с актив от 14 точки. Еспаньол се смъкна до 13-ото място със 7 т.