Едисон Йорданов не игра за Вестерло при домакинското поражение от Роял Антверп. Българинът остана на пейката, а тимът му отстъпи с 1:2 и се намира на осмо място в калсирането на Юпилер лигата.

Победата на гостите донесе Тоби Алдервейрелд. Бившият белгийски национал вкара и двата гола за своя отбор, а второто му попадение падна в петата минута на добавеното време.

В 37-ата минута Матия Фриган пропусна дузпа за Вестерло, а в самия край на полувремето именно той изравни. В средата на втората част попадение на Тярон Чери от домакините беше отменен.

Роял Антверп е втори в класирането с 13 точки. Със същия актив са шампионът Брюж, както и Андерлехт и Шарлероа, които направиха нулево равенство в Брюксел.