Галатасарай разплака Специалния! Жозе Моуриньо загуби първото си голямо дерби в турския футбол. Неговият Фенербахче отстъпи 1:3 у дома на Чим Бом в мач от 6-ия кръг на Суперлигата.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха още в 20-ата минута, когато Доминик Ливакович си вкара автогол след удар на Лукас Торейра. Осем минути след това Дрийс Мертенс удвои - 0:2!

След час игра едно от новите попълнение на гостите  - Габриел Сара, смълча съвсем трибуните, бележейки за 0:3.

Само 3 минути по-късно Фенербахче върна едно попадение. Абдулкерим Бардакджъ фаулира Ален Сен-Максимен и "фенерите" получиха дузпа. Зад топката застана Един Джеко, който намали - 1:3.

За Галатасарай победата беше шеста поредна. Отборът на Окан Бюрук е лидер във временното класиране с пълен актив от 18 точки. Фенербахче е втори с 13 точки.