Саутхамптън бе близо до първата си победа след своето завръщане в Премиър лийг, но допусна изравнителен гол в петата минута на добавеното време и завърши 1:1 с Ипсуич на “Сейнт Мери”. “Светците”, които загубиха първите си четири мача, поведоха още в петата минута, когато отбраната на “тракторите” направи серия от груби грешки и в крайна сметка Адам Лалана изведе Тайлър Диблинг, който хладнокръвно отбеляза първия си гол за Саутхамптън. Камерън Арчър можеше да удвои, но ударът му срещна гредата, а след това нападателят пропусна още една голяма възможност.

Тези пропуски бяха наказани в 95-ата минута, когато Сам Морси стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Арибо и влезе в горния десен ъгъл.

Двата отбора, които през миналия сезон играха в Чемпъншип, все още нямат победа в елита, но все пак Ипсуич е над чертата с две точки повече от днешния си съперник.