Нюкасъл можеше да излезе на върха в класирането при победа днес. “Свраките” обаче гостуваха на един вдъхновен Фулъм, който спечели с 3:1 и нанесе първа загуба на тима на Еди Хау за този сезон.

Лондончани поведоха още в петата минута с гол на Раул Хименес. Малко преди това попадение на Жоелинтон бе отменено поради засада. Лятното попълнение на “котиджърс” Емил Смит Роу изигра много силен мач. Той удари греда след хубав удар, а в 22-ата минута удвои аванса на домакините.

What a footballer.#FULNEW pic.twitter.com/zSatVXpiC2

— Fulham Football Club (@FulhamFC) September 21, 2024

Нюкасъл отправи само един точен удар към вратата на съперника през първото полувреме, но успя да се върне в мача 28 секунди след подновяването на играта чрез Харви Барнс. “Свраките” създадоха повече опасности след почивката, а Фабиан Шар бе най-близо до изравняване, но прати топката във външната страна на мрежата. Домакините имаха своите шансове да си върнат аванса от два гола преди резервата Рийс Нелсон да направи трети гол в добавеното време.