тборът на Каляри стигна до победа с 3:2 срещу тима на Парма в последен мач от 6-ия кръг на италианската Серия “А”. Успехът измъкна момчетата на Давиде Никола от зоната на изпадащите, като ги изравни по точки с днешния им съперник.

Надир Цортеа даде преднина на гостите в 34-ата минута, като дълго време резултатът се задържа непроменен и по нищо не изглеждаше, че зрителите на стадион “Енио Тардини” ще станат свидетели на истинско голово шоу.

Старт на фиестата даде Денис Ман, който изравни в 62-рата минута, а в 75-ата Разван Марин отново изведе гостите напред.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Ернани изравни след точно изпълнена дузпа, но веднага след подновяването на играта Роберто Пиколи оформи крайния резултат.

Per chi ci crede sempre.
PER CHI NON MOLLA MAI 🔴🔵#ParmaCagliari pic.twitter.com/YQDGGs76Wi

— Cagliari Calcio (@CagliariCalcio) September 30, 2024

Победата прекъсна серията от три последователни шампионатни загуби за отбора на Каляри, докато съперникът от Парма не успя да спечели в четвърти последователен двубой.