Апоел (Беер Шева) постигна изразителна победа с 5:2 при визитата на Макаби (Петах Тиква) от седмия кръг на първенството на Израел. Българският национал Йоан Стоянов изигра много силен мач за гостите. 23-годишният халф отбеляза един гол и асистира за още един.

Българският национал се разписа в 38-ата минута, отбелязвайки второто попадение за Апоел. След това Стоянов асистира за третия гол, дело на Елдер Лопес. Точни за гостите от Беер Шева бяха още Дан Битон в 3-ата, Кингс Кангуа в 64-ата и Алон Тургеман в 78-ата минути.

За домакините пък точни бяха Анас Махамид в 8-ата и Лиран Хазан в 91-ата.

С този успех Апоел (Беер Шева) излезе на второто място в таблицата с 14 точки. Макаби (Петах Тиква) пък е на десетата позиция със 7 точки. Водач е Макаби (Тел Авив) с 19 точки.