Воденият от Миролав Клозе тим на Нюрнберг разгроми Ян Регенсбург с 8:3 в мач от 10-ия кръг на Втора Бундеслига.

Баварците събраха 16 точки и се изкачиха до 6-ото място във временното класиране, а гостите остават последни с 4 точки.

Мачът започна чудесно за домакините, които поведоха с 2:0 след попадения на Стефанос Цимас в 17-ата и на Махир Емрели в 23-ата минута. Ерик Хотман (36) и Кристиан Вийт (42-дузпа) обаче докараха нещата до 2:2. Последва размяна на голове чрез Юлиан Юстван и Кай Прогер за 3:3 в 49-ата минута, а 10 минути след това Юстван вкара второто си попадение и върна аванса на Нюрнберг.

Юстван оформи своя хеттрик, реализирайки дузпа в 74-ата минута. В 81-ата пък Лукас Шлеймер се разписа за 6:3.
Йенс Кастроп (84) и Онджей Карафиат (90+2) оформиха крайното 8:3. Това е и най-резултатният мач от началото на сезона в първенството.