Отборите на Левски и Берое играят при 0:2 в двубоя от XIII кръг на efbet Лига. Хуан Карлос Пинеда шокира домакините в 63-ата минута, а в 83-ата минута Сантиаго Годой матира "сините" след светкавична контраатака. Попадението първо бе отменено, но след това потвърдено с ВАР.

Над 7200 зрители пристигнаха на "Георги Аспарухов", за да подкрепят столичани, които надвиха с 1:0 ЦСКА-София през миналия кръг, постигайки първи успех на "червените" след 25 месеца. "Сините" търсят десета победа от началото на сезона, за да се изравнят на първо място с Лудогорец, който е с 31 точки. Берое е на седма позиция 18 точки, което е десет по-малко от столичани.

Станислав Генчев направи цели четири промени от мача с "червените" през миналия уикенд. Героят Кристиан Макун, Алдаир, Асен Митков и Евертон Бала бяха заменени от Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Джавад Ел Джемили и Фабио Лима. Матей Маркович, Кристиан Димитров, Цунами, Майкон, Карлос Охене, Александър Колев и Мустафа Сангаре бяха останалите титуляри. Родният треньор заложи на трима българи, които бяха и единствените на терена, след като от Берое, както обичайно стартираха само чужденци. Традиционно гостите от Стара Загора започват изцяло с чужденци, докато в тима на домакините българите са трима - Кристиан Димитров, Патрик-Габриел Галчев и Александър Колев. Вратарят бе Артур Мота, а пред него бяха капитанът Хуан Пабло Саломони, Лучано Скуадроне, Фелипе Родригес, Сегундо Пачаме, Леандро Годой, Исмаел Ферер, Енцо Еспиноса, Хуан Карлос Пинеда, Карлос Алгара, Кевин Сейхас.
Първият опасен удар бе на Майкон в 8-ата минута, но Артур Мота спаси. Малко по-късно бранител спря изстрел на Сангаре. Последва удар извън наказателното поле на Джемили, които мина покрай лявата греда на гостуващият страж. В 31-ата минута Лима получи топката в отлична позиция от Колев, бразилецът стреля с левия крак, но Мота изби в корнер. След последвалото центриране Сангаре не успя да нанесе точен удар от няколко метра.

Играчите на Хосу Урибе се защитаваха добре и не оставаха много пространства. Джемили отново прати топката в аут след комбинация със Сангаре. Цунами пробва своя мерник от над 20 метра и получи аплодисментите на публикатая, която не гледаше добра продукция от състава на Генчев. Секунди преди паузата Алекс Колев проби през трима защитници и отправи мощен изстрел, но Мота отново парира с една ръка.

Втората част играчите на гостите започнаха по-смело да поглеждат към вратата на Левски. Така опасен пробив на Пинеда за малко не завърши с гол. Крилото центрира остро, но никой не успя да прати топката в мрежата един метър пред голлинията. Домакините отвърнаха с удар на Сангаре, а нова хубава атака между Джемили и Сангаре, отново бе спряна от Мота, който пак изби изстрела на испанеца. Това стана в 53-ата минута. Асими Фадига и Марин Петков влязоха вместо Лима и Джемили. Буквално в същата минута Матей Маркович спаси вратата си със сетни усилия удар с глава на Скуадроне.

240 секунди по-късно Берое изненадващо поведе, а точен бе Хуан Карлос Пинеда, който се разписа отблизо в 63-ата минута. Той бе изпуснат от Галчев и от два метра прати топката в мрежата на Маркович, реализирайки третото си попадение за сезона. Попадението стресна играчите на Генчев и публиката, които се изнервиха и опитаха да вдигнат оборотите, но без да имат много идея и свежест. Майкон имаше претенции за дузпа, а след това меле пред вратата за заралии не завърши дори с удар във вратата.

Евертон Бала и Макун се появиха, но и това помогна на "сините", който определено не успяха да влязат в мача, както им се искаше. Така при една светкавична контраатака Сантиаго Годой излезе сам срещу Маркович и го матира. Страничният рефер Дениз Соколов отсъди засада, но попадението бе потвърдено минута по-късно с намесата на ВАР. Така аржентинецът вече има шест попадения в родния елит, като се нареди втори при голмайсторите.

Този развой вбеси феновете, а играчите на Генчев не знаеха какво с случва, като в 89-ата минута Маркович дори спаси вратата си от трети гол, след като Годой остана очи в очи с него след грешка на Макун.

ЛЕВСКИ 0:2 БЕРОЕ
0:1 Пинеда (63)
0:2 Годой (83)

ЛЕВСКИ: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре.

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Родригес, 8. Сегундо Пачаме, 9. Леандро Годой, 11. Исмаел Ферер, 15. Енцо Еспиноса, 17. Хуан Карлос Пинеда, 19. Карлос Алгара, 23. Кевин Сейха