Нотингам Форест продължава с доброто си представяне от началото на сезона във Висшата лига. "Червените" победиха Лестър с 3:1 като гост в първия мач от 9-ия кръг.

На „Кинг Пауър Стейдиъм“ гостите излязоха напред в резултата в 16-ата минута, когато след рикошет и лошо изчистване от страна на Джеймс Джъстин, топката стигна до Райън Йейтс и той с плътен удар извън наказателното поле я прати в мрежата на „лисиците“ - 0:1.

7 минути по-късно обаче легендата Джейми Варди изравни.
Превъзходството на гостите бе материализирано от Крис Ууд в 47-ата минута, когато той стигна до един пас на Елиът Андерсън на границата на наказателното поле и с удар по трева вкара за 1:2.

След час игра Ууд реализира второто си попадение в мача, разписвайки се с глава след центриране от фланга.

С победата Форест събра 16 точки и излезе на 5-о място във временното класиране, а Лестър е 14-и с 9 точки.