Нидерландският гранд Аякс записа втора поредна домакинска победа под ръководството на новия си наставник Джон ван’т Шип, след като спечели с убедителното 4:1 над Хееренвеен в двубоя помежду им от 11-ия кръг на Ередивизи.

Мачът потръгна добре за амстердамци, които поведоха в 25-ата минута, когато Стивън Бергвайн се разписа след центриране на Стивън Бергхаус. В 42-рата минута Брайън Броби се възползва от центриране на Бранко ван дер Боомен и с глава удвои преднината на своя тим. В добавеното време преди почивката гостите върнаха едно попадение чрез Лук Брауерс, който беше точен с глава след центриране на Оливер Брауде. Въпреки това Чуба Акпом подпечата успеха на домакините с две късни попадения в 84-тата минута и добавеното време на втората част.

We keep going 📈 pic.twitter.com/dSlbqcPZx5

— AFC Ajax (@AFCAjax) November 5, 2023

Така Аякс се придвижи до 11-ата позиция в класирането с 11 точки или с три повече от последните три отбора. Хееренвеен пък е на 13-ото място с 10 пункта.