Ювентус спечели с 1:0 гостуването на Фиорентина, но домакините определено бяха по-добрия отбор. „Виолетовите“ владееха топката през близо 70% от времето, създадоха 25 голови положения (според статистиката), отправиха общо 15 удара към вратата, но не успяха да реализират. „Черно-белите“ от Торино се задоволиха с 4 голови положения и само 3 удара, но голът на Фабио Мирети бе достатъчен за трите точки.

Гостите стигнаха до попадение още при първата си сериозна опасност. Филип Костич пусна чуден пас към Фабио Мирети, който се възползва от ситуацията, засече топката и отбеляза за 0:1.

Последва натиск на Фиорентина, но без попадение. В 29-ата минута Николас Гонсалес получи хубав пас и стреля от средно разстояние, но Шчесни спаси.

Домакините създадоха още няколко ситуации, а в 44-ата минута Андиар Рабио получи жълт картон, който ще го извади от следващия мач на Ювентус. Кристиано Бираги изпълни прекия свободен удар, но Шчесни спаси.

В продължението на първото полувреме Фиорентина пропусна още една възможност. Лука Раниери стреля с глава, но не уцели вратата.

Нещата не се промениха през втората част. Въпреки това Ювентус можеше да вкара гол при втория си удар за вечерта. Федерико Киеза стреля, но Пиетро Терачано спаси.

В 60-ата минута Роландо Мандрагора проби в наказателното поле и падна, но реферът не отсъди дузпа. Проверката с ВАР също показа, че няма 11-метров наказателен удар.

Домакините продължиха да натискат и да пропускат шансове, а Ювентус създаде ново положение едва във втората минута от добавеното време. Тогава Пиетро Терачано направи чудесно спасяване след удар на Андреа Камбиазо.

Така Ювентус взе трета поредна победа и остана втори с 26 точки, доближавайки се на две точки зад лидера Интер. Фиорентина е на осма позиция със 17 точки.