Тулуза победи с 3:2 Ливърпул в зрелищен мач от група "E" на Лига Европа. Най-добрият ни съдия Георги Кабаков се превърна в главно действащо лице, след като отмени изравнителен гол на "мърсисайдци" в 97-ата минута заради игра с ръка на Алексис Мак Алистър. Българинът прегледа ситуацията на ВАР монитора преди да се произнесе и да разочарова англичаните. Най-ядосан очевидно беше Юрген Клоп, който след последния съдийски сигнал влезе на терена и потърси обяснение от Кабаков за решението му.

Помощници на пловдивчанина бяха обичайните му асистенти - Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а Никола Попов бе четвърти съдия. На ВАР беше Драгомир Драганов, който привика Кабаков в добавеното време, за да прегледа ситуацията с ръката на Алексис Мак Алистър.

ТУЛУЗА - ЛИВЪРПУЛ 3:2
1:0 Aрон Дьонум (36), 2:0 Тис Далинга (57), 2:1 Кристиан Касерес (74-автогол), 3:1 Франк Магри (76), 3:2 Диого Жота (89)

* Снимка: Profimedia.bg