Абърдийн, с българския национален вратар Димитър Митов в състава си, се пребори за 2:2 срещу Селтик като гост в централния мач от осмия кръг на шотландското първенство. Мачът се развиваше лошо за Абърдийн през първото полувреме, след като японците Рео Хатате (24) и Киого Фурухаши (27) в рамките на три минути дадоха стабилна преднина от 2:0 на "детелините".

През второто полувреме обаче гостите бяха на косъм от феноменален обрат. Естер Соклер вкара за Абърдийн в 50-тата минута, а в 60-тата Греъм Шини изравни. Десет минути по-късно гол на Дук за Абърдийн пък бе отменен от ВАР и двубоят приключи без победител.

Така, двата тима продължават да са с равни точки - по 22, на върха в класирането, като Селтик е първи заради по-добра голова разлика. Това бяха първи загубени точки от началото на сезона в Премиършип и за двата отбоора.