Евертън вече няма загуба в четвърти пореден мач от първенството. “Карамелите” спечелиха с 2:0 гостуването си на Ипсуич и започват да се отдалечават от зоната на изпадащите. Илиман Ндиайе откри резултата в 17-ата минута, възползвайки се от неубедителни действия от страна на защитата на съперника. Майкъл Кийн се разписа малко преди почивката с удар от малък ъгъл.

Играчите на Ипсиуч се стараеха, но така и не успяха да създадат чисти положения пред вратата на гостите. Те завършиха мача с два точни удари в очертанията на вратата. Тимът записа антирекорд, след като стартира сезона с осем мача без победа. За Евертън пък това е първа победа като гост от миналия декември.

FT: Ipswich Town 0-2 Everton🔵

Get innnnn!!! It's all over here at Portman Road as two first-half goals from Ndiaye and Keane secure the Toffees' first three points on the road this season. pic.twitter.com/wpS9lEymI6