Манчестър Юнайтед направи обрат срещу гостувалия на "Олд Трафорд" Брентфорд и спечели с 2:1 в мач от осмия кръг на английската Висша лига. Брентфорд излезе напред в резултата в самия край на първата част, когато в петата минута на добавеното време ямайският защитник Итън Пинок изненада неприятно домакините и заби топката в мрежата зад Андре Онана с глава след центриране от корнер - 0:1.

През втората част играчите на Ерик Тен Хаг все пак съумяха да се преборят за трите точки. Първо, две минути след паузата 20-годишният аржентинец Алехандро Гарначо изравни, засичайки по прекрасен начин топката след подаване на Маркъс Рашфорд, а в 62-рата датският нападател Расмус Хьойлунд донесе победата на "червените дяволи". Той бе изведен от Бруно Фернандеш в наказателното поле на гостите и с техничен удар преодоля стража Марк Флекен.

В класирането Юнайтед заема 10-о място с 11 точки, докато Брентфорд е 12-и с 10 точки.

В други срещи от кръга, които завършиха, Астън Вила надви с 3:1 като гост Фулъм, а Лестър направи фантастичен обрат за едно полувреме от 0:2 до 3:2 срещу Саутхямптън. Нюкасъл отстъпи у дома пред Брайтън с 0:1, а Евертън срази като гост Ипсуич с 2:0. По-рано днес Тотнъм разгроми Уест Хям с 4:1.