Волейболистите на ЦСКА постигнаха първа победа през новия сезон в еfbet Супер Волей.

“Червените” се справиха у дома с Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:15) в мач от 2-ия кръг, който се игра в зала “Васил Симов” пред 100 зрители.

Картотекираният вчера от ЦСКА Радослав Парапунов не попадна в групата за мача за “червените”.

Двубоят ЦСКА - Берое започна напълно равностойно. Волейболистите на двата отбора дълго се гонеха в резултата. След 20-а точка възпитаниците на Александър Попов съумяха да дръпната с няколко точки и ЦСКА спечели с 25:21.

Втората част също бе равностойна от самото начало. момчетата на Мирослав Живков дръпнаха с 3 точки при 20:17. Руси Желев атакува много технично от зона 4 и 21:18 за Берое. Иван Латунов атакува в центъра за 22:19 за старозагорци. Християн Великов завърши едно от най-дългите разигравания и ЦСКА намали до 21:22. Руси Желев атакува по пръстите на блокадата за 23:21. Николай Пенчев атакува по диагонала от зона 4 и “червените” изравниха при 24:24. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Велизар Чернокожев пусна топката с две ръце, което изненада Страхиня Бързакович и Берое спечели втората част с 26:24.

Любослав Телкийски би сервис в аут и ЦСКА поведе с 8:7 в началото на третата част. Единична блокада на Стефан Чавдаров и ЦСКА поведоха с 11:10. Ас на Велизар Чернокожев и Берое поведе с 12:11. Страхиня Бързакович атакува по диагонала от зона 2 за равенство при 14:14. Беройци дръпнаха с 2 точки при 16:14. Момчетата на Александър Попов изравниха резултата при 17:17. Последваха 4 поредни точки на “червените” - 21:17. Християн Великов изведе домакините до геймбол при 24:19. ЦСКА спечели третата част с 25:20, след като гостите атакуваха в аут.

Жасмин Величков започна в основния състав в началото на четвъртата част, след като замени Джеси Деланси. Ас на Жасмин Величков и 1:0 за Берое. Ас на Николай Пенчев и блок на Страхиня Бързакович и ЦСКА поведе с 11:6. “Червените” поведоха убедително с 15:8. Разликата нарасна на 8 точки при 20:12. ЦСКА спечели категорично четвъртата част с 25:15, а с това и мача с 3:1 гейма.

ЦСКА - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:15)

ЦСКА: Любомир Агонцев, Страхиня Бързакович, Николай Пенчев, Християн Великов, Стефан Чавдаров, Тодор Костов - Мартин Божилов-либеро

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

БЕРОЕ: Любослав Телкийски, Велизар Чернокожев, Джеси Деланси, Руси Желев, Иван Латунов, Бранислав Ханушек - Петър Каракашев-либеро (Мехди Бентахар, Жасмин Величков)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.