Шампионките от Марица (Пловдив) се завърнаха по чудесен начин у дома в зала "Строител" за първия си домакински мач за новия сезон в Националната волейболна лига за жени Demax+. Маричанки победиха втория си отбор Марица 2022 с 3:0 (25:17, 25:16, 26:24).

Двубоят се игра пред препълнената до краен предел зала "Строител", която близо две десетилетия беше дом на Марица. Над 15 години по-късно Марица отново е у дома, след като залата стана собственост на вицепрезидента на клуба Светослав Славов.

Маричанки започнаха ударно и поведоха с 5:1 точки, шампионките поведоха с 15:8. Геймът беше затворен след успешна атака на Виктория Коева за 25:17. Вторият гейм стартира с 8:5 за домакините, стигна се до 18:13, а след успешна атака на Ралина Дошкова за 25:16. Марица 2022 поведе със 7:3 точки, тимът запази преднината си до 15:11. Шампионките намалиха изоставането си и се стигтна до 17:15 за Марица 2022. Момичетата на Ахметджан Ершимшек изравниха при 18:18. Марица 2022 стигна до геймбол при 24:23, но той беше неутлализиран от шампионките. След 26:24 и успешна атака на Виктория Коева шампионките затвориха мача в своя полза с 3:0 гейма.

Ралина Дошкова стана най-резултатна за Марица с 22 точки, 14 добави Виктория Коева, а с 8 се отчете Боряна Ангелова за победата. За Марица 2022 Елисавета Сариева стана най-резултатна с 10 точки.