Майорка изтръгна драматично победата при гостуването си на Бетис с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Ла Лига.

Срещата започна със светкавична размяна на голове. Джовани Ло Селсо откри за домакините в 7-ата минута, а Дениел Родригес изравни за гостите в 8-ата.

В 34-ата минута Бетис можеше да остане в намален състав, след като Ло Селсо получи директен червен картон за опасна игра, но след намесата на ВАР съдията промени решението си и картонът стана само жълт.

Веднъж и гредата помогна на гостите след изстрел на Абде Езалзуи в 49-ата минута.

Майорка обаче също пропусна страхотен шанс в 64-тата минута, когато Руи Силва с блестяща намеса спря опасен изстрел с глава на Роберт Наваро.

Гостите нанесоха своя удар в добавеното време на двубоя. В 93-тата минута след центриране от корнер топката стигна до Валери, който стреля към вратата и отбеляза за 1:2.

Майорка вече е пети в класирането с 11 точки. Бетис остава на 11-ата позиция с 8 точки.