Цървена звезда спечели по безапелационен начин голямото дерби на Сърбия срещу Партизан. "Звездашите" унижиха вечния си враг, побеждавайки го на собствения му стадион с 4:0. Срещата бе от 9-ия кръг на местната Първа лига.

Големият герой на мача бе нападателят на гостите Шериф Ндиайе, който наниза хеттрик във вратата на "гробарите". Той откри резултата от дузпа в 24-тата минута, а след това наниза и третия и четвъртия гол в мача, съответно в 55-ата и 65-ата минута.

Освен него се разписа и Силас, който вкара второто попадение в срещата в 45-ата минута.

Така Цървена звезда записа пета поредна победа в първенството и е едноличен лидер в класирането с 22 точки. За Партизан пък това е поредно разочарование, като отборът е в серия от 3 мача без победа и заема нетипичното 9-о място в таблицата с 11 точки в актива си.