Възходът на Гьозтепе под ръководството на Станимир Стоилов продължава с пълна сила. Тази вечер тимът записа втора поредна победа от началото на сезона, след като надигра Кайзериспор с 3:0 в домакинството си от 6-ия кръг на турската Супер лига.

"Гьоз-гьоз" поведе в резултата още в 13-тата минута, когато Таха Алтъкардеш бе точен след асистенция на Исак Соле.

Домакините можеха бързо да удвоят преднината си, но попадение на Ромуло в 15-ата минута бе отменено заради засада.

Все пак втори гол във вратата на Кайзериспор падна в края на първото полувреме, когато Давид Тияник затрудни вратаря на съперника с мощен далечен удар, а Жуан бе на правилното място, за да стигне до отбитата топка и да я прати във вратата за 2:0.

⚽️GOAL | Göztepe 2-0 Kayserispor | Juanpic.twitter.com/fnfDLZ0oDm

— Goals Xtra (@GoalsXtra) September 23, 2024

В добавеното време на мача домакините довършиха съперника си с трети гол. Негов автор бе Доган Ердоган в 94-тата минута, който отбеляза страхотен гол с шут от движение извън наказателното поле.

⚽️GOAL | Göztepe 3-0 Kayserispor | Doğan Erdoğanpic.twitter.com/XvUHgMLVHd

Така Гьозтепе все още няма загуба от началото на сезона и с актив от 9 точки се намира на 6-ото място във временното класиране, като има и мач по-малко в актива си. Кайзериспор остава на 17-ото място с 3 спечелени точки и все още без успех на сметката си. Водач е Галатасарай с пълен актив от 18 точки.