Цървена звезда буквално разгроми Партизан с 4:0 в голямото дерби на Сърбия. "Звездашите" унижиха вечния си враг, побеждавайки го на собствения му стадион. Срещата бе от 9-ия кръг на местната Първа лига.

В герой на вечерта се превърна Шериф Ндиайе, който наниза хеттрик. Той откри резултата от дузпа в 24-тата минута, а след това наниза и третия и четвъртия гол в мача, съответно в 55-ата и 65-ата минута.

Освен него се разписа и Силас, който вкара второто попадение в срещата в 45-ата минута.

Така Цървена звезда записа пета поредна победа в първенството и е едноличен лидер в класирането с 22 точки. За Партизан пък това е поредно разочарование, отборът е в серия от 3 мача без победа и е чак девети в класирането с 11 точки.

Това е най-голямата победа на Звезда в дома на вечния враг."Червено-белите" три пъти са триумфирали с 4:1. За първи път това се случва през далечната 1955 г. После идват триумфите през 1976 г.и през 1982 г.