Същинската фаза на Лига Европа започна с изненадващ обрат. Бодьо/Глимт удари с 3:2 Порто, въпреки че изоставаше в резултата, а след това получи и червен картон.

Още в 8-ата минута, с гол на Саму Омородион, "драконите" поведоха, но попадения на Каспар Хьог и на два пъти на Йенс Хауге донесоха трите точки на норвежкия тим, който от 51-ата минута бе с човек по-малко, след като Исак Мота получи втори жълт картон.

В другия ранен мач от програмата АЗ Алкмаар победи Елфсборг с 3:2. Шведският отбор поведе в 23-ата минута с попадение на Тимъти Оума. Два гола на Рубен ван Бомел донесоха обрата за нидерландците. Симон Хедлунд изравни в 53-ата минута, а успехът за АЗ дойде след попадение на Трой Парът в 74-ата от дузпа.