Лион се представя много слабо в Лига 1, но направи успешен старт в Лига Европа. В среща от първия кръг на основната фаза на турнира "хлапетата" победиха с 2:0 Олимпиакос. Попаденията за френския тим отбелязаха Раян Шерки в 65-ата минута и Саид Бенрама в 71-ата.

Олимпиакос разочарова и не създаде почти никакви положения пред Лукаш Пери. Шампионът от миналогодишното издание на Лигата на конференциите не е в никак добра форма, което се потвърждава и от резултатите му в местното първенство.

Още през първото полувреме Лион пропиля няколко чисти положения. Най-близо до гола беше Корентен Толисо в 27-ата минута, но Константинос Цолакис беше затворил близкия ъгъл и не позволи да бъде изненадан. Единствената добра възможност за Олимпиакос се откри пред Родиней, но Лука Пери спаси.

В началото на втораат част капитанът на домакините Александре Лаказет уцели лявата греда. След час игра Аюб Ел Кааби можеше да даде преднина на Олимпиакос, но стреля встрани от целта.