Наполи разгроми Палермо с 5:0 в мач от 1/16-финалите за Купата на Италия.
Сирил Нгонге откри още в 7-ата минута за 1:0, а само 4 по-късно удвои – 2:0. В 42-ата минута точен беше Жуан Жезус.

Втородивизионният Палермо остана с човек по-малко на терена след директен червен картон на Альоша Васич в 59-ата минута.

Давид Нерес се разписа за 4:0 в 70-ата минута, а друго от новите попълнения на Наполи - Скот Мактоминей оформи крайното 5:0 за Наполи в 77-ата минута с първото си попадение с екипа на партенопеите.
В следващата фаза на турнира Наполи ще има значително по-силно препятствие - Лацио.

Монца все още няма победа в първенството, но си осигури участие в 1/8-финалите за Купата. Тимът без проблеми би втородивизионния Бреша с 3:1.

Домакините си осигуриха комфортна преднина още преди почивката. Йоргос Кириакопулос откри резултата в 5-ата минута, а в 12-ата капитанът Матео Песина  удвои. В 40-ата минута „бианкоросите“ Джанлука Капрари вкара дузпа за 3:0. Гостите успяха да стигнат само до почетен гол, дело на резервата Патрик Нуама (68).