Отборът на Рейнджърс започна успешно новото издание на Лига Европа, след като спечели с 2:0 като гост на Малмьо ФФ в мач от първия кръг на шампионатната фаза на турнира.

Шотландците започнаха фантастично мача, след като поведоха с гол от съблекалнята. Още в първата минута Сирил Десерс пресече пас на Бусанело към Йохан Далин, като заобиколи вратаря и стреля, но топката се отклони в близката греда. Въпреки това Недим Байрами успя да направи добавка и така прати топката в опразнената врата. В 18-ата минута Исак Киесе-Телин се разписа след изпълнение на пряк свободен удар на гостите, но голът му не беше зачетен поради очевидна засада. За сметка на това в 76-ата минута гостите стигнаха до второ попадение. Тогава Рос МакКауслънд се пребори за топката на границата на наказателното поле и с шут по земя оформи крайния резултат.

През следващата седмица във втория кръг на турнира Рейнджърс ще бъде домакин на Лион, а Малмьо ще гостува на Карабах.