Отборите на Академик Бултекс 99 и Шумен играят във втория мач от Черноморските игри. Срещата започна в 19:00 часа, а Sportal.bg ви дава възможност да я проследите на живо.

ПЪРВА ЧАСТ
Двата отбора правят истинско дерби в морската столица, като след 4 минути игра резултатът е 10-6 в полза на Академик Бултекс. 4:24 преди края на частта резултатът е 11-8 в полза на Академик, а малко след това стана 13-8. При оставащи 3:20 до края Шумен намали изоставането си само на точка (12-13), а веднага след това Бено Зечич обърна резултата в тяхна полза (14-13), при оставащи 3 минути. Томислав Минков върна преднината на пловдивчани (15-14), а веднага след това тя стана 3 точки (17-14). Георги Адирков я вдигна на 5 точки, при оставащи 1:45 минути до края. Разликата скочи на 7 точки (21-14). След 10 минути игра Академик води с 23-14.

ВТОРА ЧАСТ

След една минута игра резултатът е 28-17 в полза на пловдивчани. Тройка в техния кош обаче намали изоставането им, след което символичните домакини им върнаха точна стрелба от далечно разстояние за 34-22, опри оставащи по-малко от 8 минути до почивката.

Стартови състави:

Академик Бултекс 99: Васил Бачев, Николай Михайов, Николай Титков, Дейлън Уилямс, Обрад Томич

Шумен: Владислав Станев, Бено Зечич, Отас Йекекполар, Рей Идоу, Баръш Мустафа