Мъжкият баскетболен отбор на Балкан спечели срещу Берое с 81:68 (22:8, 22:18, 17:26, 20;16) в контролна среща, играна в Стара Загора.

Още след първите пет минути на двубоя ботевградчани поведоха с 14:5 и спечелиха първата четвърт с 22:8.  В средата на втората част Балкан вече имаше аванс от 20 точки  - 34:14, а на полувремето водеше с 44:26.

В третата част домакините от Берое стопиха част от изоставането си и след този период резултатът бе 61:52 в тяхна полза. В последните десет минути тимът на Балкан отново превъзхождаше противника победи с 13 точки разлика - 81:68.

Иван Гаврилович завърши с 16 точки за победата на Балкан. Андрей Иванов, Николай Грозев и Къртис Джоунс вкараха по 12 точки.

Дариъс Банкс постигна 17 точки за Берое. Мартин Йорданов вкара 12, а Венцислав Петков допълни с 10 точки.

Последната контрола на Балкан преди началото на сезона предстои в понеделник, 30 септември, когато от 18 часа в "Арена Ботевград" ще играе срещу отбора на Шумен.