Болоня направи четвърто равенство от последните си пет мача в Серия А. Тимът на Виченцо Италиано направи 0:0 в домакинството си на Парма. Разочарованието за Болоня бе още по-голямо, тъй като гостите играха с човек по-малко от 52-ата минута, когато Кулибали бе изгонен.

We leave Bologna with a point 👊

FORZA PARMA 💛💙 pic.twitter.com/zBEqGc1Wem

— Parma Calcio 1913 (@ParmaCalcio_en) October 6, 2024

Домакините, които преди няколко дни изиграха отличен мач срещу Ливърпул на "Анфийлд" в Шампионската лига, имаха известно предимство през първата част. Удар на Орсолини срещна гредата след рикошет, а Кастро бе на сантиметри от гола след удар с глава. След почивката ситуацията на терена се промени, тъй като Кулибали получи червен картон. Първоначално решението бе за жълт, но след разглеждане с ВАР той бе изгонен. До края Болоня окупира наказателното поле на съперника, но при няколкото по-опасни ситуации пред вратата на Парма имаше прекалено много играчи и топката не стигна до голлинията.