Брайтън надви Тотнъм с 3:2 като домакин в атрактивен мач от седмия кръг на английската Висша лига. "Чайките" направиха фантастичен обрат в резултата от 0:2 до 3:2. "Шпорите" от Лондон имаха аванс от два гола на почивката, но се сринаха през втората част.

Бренан Джонсън даде преднина на лондончани в резултата в 24-тата минута, след като бе изведен в отлична позиция пред противниковата врата и не сгреши. В 37-мата минута Джеймс Мадисън удвои аванса на гостите с шут от границата на наказателното поле и мачът вървеше по вкуса на Тотнъм.

Домакините обаче не загубиха вяра и обратът започна още в 48-мата минута, когато Якуба Минтех наказа нескопосаните изяви на отбраната на Тотнъм. Десет минути по-късно Жоржиньо Рутер получи топката в наказателното поле и стреля точно за 2:2, а в 66-тата минута Дани Уелбек шокира столичани с удар с глава от непосредствена близост след асистенция на Карлос Балеба.

Брайтън е шести в класирането след тази паметна победа с 12 точки, а Тотнъм е девети с 10.