Херманщат допусна втора поредна загуба в румънското първенство. Отборът на Антони Иванов беше разгромен с 0:4 на собствен терен от Сепси. Българският халф игра до 86-ата минута, а тимът му заема 13-о място в класирането.

Резултата откри Омар Ел Сауи в 14-ата минута, а в 41-ата Флорин Стефан удвои аванса на гостите. Другите попадения за Сепси отбелязаха Исник Алими от дузпа в 71-ата минута, а точка на спора постави Михайло Нешкович в добавеното време.

Убедителната победа изкачи Сепси на 9-о място в класирането. Със същия актив е и Поли Яши.

ФКСБ показа, че навлиза във форма и след като преди няколко дни надви ПАОК в Лига Европа, сега победи Глория (Бузъу) в първенството. Гостите, които са новаци в елита, изненадващо откриха в 4-ата минута с гол на Александру Жипа, но ФКСБ направи обрат с две попадения на Овидиу Попеску и едно на Даниел Бирлигеа. В края Майк Сестор отбеляза втори гол за Глория.

В друг мач снощи Ботошани надви Рапид (Букурещ) с 2:0 и се измъкна от дъното за сметка на Глория (Бузъу).