Хетафе записа първа победа за сезона, след като победи с 2:0 Алавес в мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Така мадридският тим дръпна нагоре в класирането и вече е със 7 точки. Алавес пък инкасира втора поредна загуба и временно е на 8-а позиция с 10 пункта.

2 - Getafe's Mauro Arambarri has scored two goals in total in his last four LaLiga games, after failing to score in his previous 66 games in the competition. Inspired. pic.twitter.com/ZvKaIYDc1S

— OptaJose (@OptaJose) September 28, 2024

Домакините бяха по-активният отбор на терена и в крайна сметка успяха да поведат в 42-рата минута. След изпълнение на пряк свободен удар на Мауро Арамбари топката рикошира и стана неспасяема за стража на Алавес Антонио Сивера - 1:0.

През втората част Хетафе продължи да бъде по-добрият отбор на терена и да притиска съперника си. Така се стигна до 58-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар Омар Алдерете стреля с глава, а топката се удари в ръката на Тони Мартинес в наказателното поле . След преглед с ВАР обаче главният съдия промени решението си и отсъди дузпа за Хетафе. Зад бялата точка застана Луис Мийя, който не сгреши и удвои аванса за тима си - 2:0. До края на срещата Хетафе можеше да вкара и още голове, но пропуски направиха Диего Рико, Карлес Перес и Алваро Родригес.