Лийдс на Илия Груев записа четвърта победа от последните си пет двубоя в Чемпиъншип след убедително 3:0 над Ковънтри у дома. Този успех от седмия кръг приближи отбора само на 2 точки до върха. Българският халф отново беше титуляр и остана на терена през цялото време.

Груев вече е започвал от първата минута във всичките седем срещи на Лийдс във втория ешелон. Този път той се отчете с 45 точни подавания от 50 възможни, като две от тях бяха от т.нар. “ключови”, защото водят до сериозна опасност.

Йоркшърци системно наложиха превъзходството си над Ковънтри и реално не поставиха победата си под въпрос. Италианецът Вилфред Ньонто вкара за 1:0 в 16-ата минута, при какъвто резултат завърши и първата част. Четири минути след паузата Джейдън Богъл направи 2:0, а в 79-ата Ньонто асистира към Жоел Пиру за последното попадение.