Отборите на Волфсбург и Щутгарт завършиха наравно 2:2 на “Фолксваген Арена” в зрелищен двубой от петия кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха в резултата в 20-ата минута, когато Мохамед Амура се впусна в рейд по левия фланг, а накрая пусна пас към Йонас Винд, който се разписа със своя удар. В 30-ата минута се стигна до дузпа за швабите, тъй като Себастиан Борнау фаулира Джейми Левелинг. Камил Грабара отрази изпълнението на Енцо Мило от бялата точка, но въпреки това атакуващият халф успя да изравни резултата със своята добавка. В 63-тата минута Щутгарт остана с човек по-малко на терена, след като капитанът Атакан Каразор беше изгонен заради втори жълт картон заради нарушение срещу съперниковия капитан Максимилиан Арнолд. Само пет минути по-късно “вълците” се възползваха от числения си превес при контраатака, при която Амура върна техния аванс със своя изстрел. Макар и само с десетима играчи на терена, гостите успяха да избегнат загубата в седмата минута на добавеното време, когато с воле резервата Дениз Ундав оформи крайното 2:2 след центриране на Максимилиан Мителщет.

🛑 FINAL

It finishes all square. Wild match, Stuttgart rescue a point late.

2-2 #WOBVfB#VfLWolfsburg 🟢⚪️ pic.twitter.com/AVuntFNMJI

— VfL Wolfsburg EN/US 🇬🇧 🇺🇸 (@VfLWolfsburg_EN) September 28, 2024

Така Щутгарт събра 8 точки, намирайки се на 8-ата позиция в класирането, а след третия си пореден мач без успех Волфсбург заема 13-ото място с 4 пункта.