Участникът в Лигата на конференциите Хайденхайм продължи стабилното си представяне и победи с 2:0 Майнц 05 като гост в мач от 5-тия кръг на Бундеслигата. Така тимът на Франк Шмит вече е с 9 точки и временно заема 5-о място, докато Майнц остава с 5 пункта.

⏰ 90+6. Min.: Auswärtssieg!

⚽️ #M05FCH 0:2 | @mhp_de pic.twitter.com/45L6Sst903

— 1. FC Heidenheim 1846 (@FCH1846) September 28, 2024

Хайденхайм откри резултата още в 15-ата минута, когато Марвин Пирингер се разписа с глава след центриране на Йонас Фьоренбах. Ситуацията за Майнц стана още по-тежка, тъй като тринадесет минути по-късно Андреас Ханче-Олсен извърши нарушение срещу Ян Шьопнер и бе изгонен с втори жълт картон.

Макар и с човек повече, Хайденхайм дълго време не успя да увеличи аванса, като в срещата липсваха кой знае какви положения. Напротив, в 80-ата минута Никлас Дорш от гостите извърши грубо нарушение срещу Кайшу Сано и след преглед с ВАР бе изгонен директно от рефера. Останали с равен брой играчи на терена, Хайденхайм затвърди победата си в 86-ата минута. Тогава Адриан Бек центрира от корнер, а Ян Шьопнер засече с глава и оформи крайното 0:2.